Pučišća su najveće naselje na otoku Braču, 7 nautičkih milja od Splita. Oduvijek su Pučišća bila kulturno središte otoka Brača. Nalaze se na sjevernoj obali otoka, s pogledom na brački kanal i gradove Omiš i Makarsku. Danas Pučišća broje oko 2000 stanovnika koji žive ponajviše od turizma i, još uvijek, od iskorištavanja kamena i kamenoklesarstva.
U Pučišćima djeluje jedna od najboljih kamenoklesarskih školi u Europi, a vrijedni Pučišćani njeguju tradiciju; vještina obrade kamena se prenosi s koljena na koljeno. Tradicija obrade kamena je vidljiva na svakom koraku u ovom malom mjestu - kuće su napravljene od kamena s kamenim krovovima koji se bijele na suncu jednog od najsunčanijih otoka na Jadranu. Pučišća su utisnuta u duboku uvalu koja se dijeli na dvije manje: Pučiški dolac i Stipansku luku.
Pučišćani se još bave stočarstvom i poljoprivredom. Stoga, turistička ponuda ovdje znači mnogo više od čarobnog mora i sunčanih plaža. Ako ste unajmili
apartman, sobu ili kuću za odmor u Pučišćima na Braču, uživat ćete otkrivajući gastronomske atrakcije otoka. Ljubitelji aktivnog odmora će pronaći sadržaje za biciklizam, surfanje, paragliding, skijanje na vodi i ronjenje.
Pučišća se nazivaju i luka-kula, budući da su u srednjovjekovna doba bila ukrašena brojnim kulama i kaštelima uklesanima u kamenu najočuvaniji danas su Žuvetićev, Akvilin i dvorac obitelji Dešković. Prva privatna škola na otoku je otvorena ovdje 1516. godine, kao i prva knjižnica još 1868. godine. U II. Svjetskom ratu je talijanska vojska zapalila Pučišća, ali su selo Bračani podigli iz pepela kako bi ga mi mogli upoznati danas, kao i njegovu burnu povijest zapisanu u kamenu.